Здавай кров заради здорового світу! (ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ) - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

“Здавай кров заради здорового світу!”

Саме таким ВООЗ цьогоріч визначила гасло Всесвітнього дня донора крові, який відзначатиметься 14 червня.

З цієї нагоди 11 червня 2020 року в КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради відбулася інтерактивна онлайн-конференція на тему «Обговорення важливих питань у сфері донорства крові в Житомирській області», партнерами якої спільно з обласним центром крові виступили: Житомирський обласний центр громадського здоров’я, обласна організація Товариства Червоного Хреста України, “донор.UA Житомир”. У заході також взяли участь голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко та голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Під час онлайн-конференції, до участі у якій долучилися лікувальні заклади області, Житомирський медінститут, волонтери громадських організацій, представники військових управлінь в Житомирській області, корпоративного донорства «Кромберг енд Шуберт» та почесний донор України, наголошувалося на необхідності забезпечення достатнього рівня запасів компонентів крові та його постійного поповнення. Показник забезпечення компонентами крові є стратегічно важливим компонентом медичної допомоги, який залежить від кількості населення, що бере участь у донорському русі. У карантинних складних умовах є особлива потреба у донорській крові у людей будь-якого віку, з різними захворюваннями.

За даними обласного центру крові по області упродовж року здійснено 9 394 донацій крові та її компонентів, в закладах охорони здоров’я проведено 14 543 гемотрансфузій компонентів, в тому числі: реанімаційні відділення використали 45% еритроцитів та 60 % плазми, терапевтичні відділення, включаючи онкогематологічних пацієнтів – 80% тромбоцитів, 20 % еритроцитів та плазми; акушерсько-гінекологічні відділення – 20 тромбоцитів та 10 % еритроцитів. Заготівлю крові та її компонентів проводить обласний центр крові. Система управління запасами крові та її компонентів цього медичного закладу дозволяє забезпечити інші заклади охорони здоров’я компонентами донорської крові необхідних груп відповідно до їх потреб.

Директор КНП “Обласний центр крові” Житомирської обласної ради Анатолій Чугрієв подякував донорам Житомирщини та зазначив, що всі вищенаведені напрацювання відбулися завдяки їм.


Тож з нагоди Всесвітнього дня донора крові Обласний центр громадського здоров’я запрошує усіх долучитись до ініціативи Центру громадського здоров’я України і взяти участь у флешмобі #яДонор!

Все просто:

  1. З 10-го по 19-те червня включно станьте донором крові або її компонентів.

  2. Зробіть фото, на якому видно, що ви здаєте кров. Опублікуйте його на своїй сторінці у Facebook із хештегом #яДонор або #яДонорка.

  3. На час дії конкурсу зробіть свою сторінку відкритою для усіх користувачів Facebook.

19 червня серед всіх учасників за допомогою random.org Центр громадського здоров’я України розіграє 5 подарункових наборів.


Пацієнти всіх лікарень сподіваютьсяу тому числі на активність сучасної молоді в розвитку добровільного безоплатного донорства крові та її компонентів на Житомирщині.

14 червня, у День донора крові ми висловлюємо подяку людям, які добровільно і безоплатно здають свою кров, необхідну для порятунку людських життів, підвищуємо обізнаність про необхідність регулярного донорства крові для забезпечення якості, безпеки та наявності крові та продуктів крові для пацієнтів. Ми закликаємо українців рятувати життя, добровільно здавати кров та її компоненти.

Обласний центр громадського здоровя.