Засідання обласної протиепідемічної комісії щодо COVID-19

Вірус не зважає на кордони, але протистояти йому необхідно

27 лютого 2020 року відбулось засідання обласної протиепідемічної комісії під головуванням голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка за участю Олексія Соловйова, заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, який координує роботу із запобігання занесенню і поширенню «COVID-19» на території України.

COVID-19

Засідання тимчасової обласної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації було присвячено заходам щодо запобігання поширенню коронавірусу на території нашої області. До складу увійшли керівники лікувальних закладів області, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи, управління ДСНС у Житомирській області, освіти і науки, департаменту культури, молоді та спорту ОДА, Національної поліції тощо.

Вже декілька місяців люди по всьому світу живуть у певному страху перед – новим захворюванням, яке отримало медичне ім’я «COVID-19». Здебільшого паніка навколо спалаху вірусу ґрунтується на відсутності хоча б найелементарнішої інформації про цей новий вірус: як він поширюється, які симптоми захворювання та як можна хоч трішки збільшити свої шанси, щоб не заразитися. Тож аби попередити усі ці негативні моменти, під час позачергового засідання комісією було обговорено і затверджено план організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню «COVID-19» на територію України. Зокрема і Житомирської області.

У ході засідання йшлося про необхідний запас медичних засобів, засобів індивідуального захисту працівників охорони здоров’я та забезпечення автотранспортом у разі потреби закладів ОЗ. А також матеріалів для дезінфекції евакотранспорту після госпіталізації хворих, підозрюваних та контактних осіб.

Під час  обговорення піднімались питання взаємодії закладів охорони здоров’я з Житомирським обласним лабораторним центром та Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також з автотранспортним підприємством обласних лікувальних закладів. Та питання місця розташування лікувальних закладів для прийому хворих з підозрою на коронавірус.

Розроблений чіткий алгоритм дій у разі, якщо будуть виявлені випадки захворювання.

Моніторинг епідемічної ситуації  постійно здійснюють управління охорони здоров’я ОДА, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

У закладах охорони здоров’я проводяться відповідні навчання персоналу, на підприємствах, установах, закладах освіти – роз’яснювальна робота щодо профілактики коронавірусу. Передбачається створення низки превентивних, профілактичних, роз’яснювальних заходів, а також зміцнення матеріальної бази.

Більше інформації про «COVID-19» можна прочитати тут.

Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!

Обласний центр громадського здоров’я.