За значний особистий внесок та багаторічну сумлінну працю

З нагоди Дня Соборності України Президент України відзначив державними нагородами за значний особистий внесок чотирьох жителів Житомирської області.

«За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю нагородити (…) Щеглова Костянтина Миколайовича – пенсіонера, члена громадської організації “Клуб ветеранів плавання та спорту “Гаврилич Мастерс”, м. Житомир – орденом “За заслуги” ІІІ ступеня», – йдеться в Указі Президента №18/2020 від 21 січня 2020 року.

За значний особистий внесок

– Задля власного здоров’я розпочати спортивну кар’єру ніколи не пізно,

– стверджує заслужений тренер України, багаторазовий чемпіон і рекордсмен України, Європи і світу 86-річний Костянтин Щеглов. Хоча сам він плаванням почав займатись лише у 80 років. А до того тренував майбутніх чемпіонів у республіканському спортінтернаті, затим працював тренером у Білорусі, Грузії. Повернувшись назад в Україну – готував майбутніх чемпіонів у басейні селища Новогуйвинське, а затим – у житомирському басейні «Авангард».

– Тренерська кар’єра в мене, – каже Костянтин Миколайович, – тривала шість десятків років. Найвищі мої показники за цей період, як тренера – 12 майстрів спорту, один майстер спорту міжнародного класу, чемпіон і рекордсмен світу серед інвалідів, семикратний чемпіон світу на чемпіонаті у Мюнхені у 1981 році. Всіх і не перерахувати. І я зробив для себе висновок, що особисто я досяг уже всього, як тренер, тож задля власного здоров’я вирішив брати участь у змаганнях ветеранів як плавець.

У 2013 році Костянтин Миколайович встановив усі рекорди України, а також брав участь у змаганнях з плавання в Угорщині, Нідерландах, Болгарії, Австрії та інших країнах. Тоді на змаганнях в Австрії були представники Угорщини, Польщі, Іспанії тощо. Житомирщину на змаганнях представляла команда у складі 8 чоловік. Напередодні від’їзду до Австрії Костянтин Миколайович зробив, ніби й жартома, заявку про те, що якщо хтось із команди їде заради участі, то він – за медалями. Свого слова Костянтин Миколайович дотримав – у своїй віковій категорії він був першим. Він плив свої улюблені дистанції 50 та 100 метрів брасом і 200 метрів – комплексне плавання. З минулого 2019 року Костянтин Миколайович виступає у віковій категорії 85-89 років.

 

За значний особистий внесок

У 2017 році у складі команди «Гаврилич» він встановив новий рекорд світу. Це відбулося на чемпіонаті України з плавання у категорії «Мастерс», який проходив у Дніпрі. Разом з трьома іншими учасниками вони тоді показали рекордний час – 12:23.62 в естафеті 4 по 100 метрів у віковій категорії 360+. Цифра 360 – це сума віку спортсменів, які брали участь у запливі. Тоді Костянтин Миколайович був наймолодший серед учасників, тож і дістався йому, як найменшому – найскладніший етап – стометрівка батерфляєм.

Стимул до перемоги був у нас величезний, – говорить Костянтин Миколайович.Нас так підтримували глядачі – підбадьорювали вигуками, аплодисментами, що інакшого результату і не могло бути. А після запливу кожен хотів потиснути нам руку, зробити знімок на згадку.

Попереду у Костянтина Миколайовича багато спортивних планів. Нині ж К.М. Щеглов тренується у басейні селища Новогуйвинське, проходячи щоразу повз стенд з портретами своїх учениць, місцевих чемпіонок і майстринь спорту – Тетяни Мозжухіної, Наталії Решотки та її сестри Олени.

За значний особистий внесок

Житомирський обласний центр громадського здоров’я.