Якщо не встиг отримати електронний рецепт на препарат інсуліну - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

З 1 жовтня змінюється маршрут пацієнтів із цукровим діабетом до безоплатного інсуліну. Щоб отримати інсулін безоплатно або з доплатою у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсуліну, пацієнту потрібен електронний рецепт.

Дуже важливо, щоб з початком дії нового механізму відшкодування вартості інсуліну пацієнти із діабетом не втратили доступ до життєвонеобхідних ліків. Тому у найближчі два дні можна і потрібно отримати інсулін за старим маршрутом:

  1. Прийти на прийом до свого лікуючого лікаря-ендокринолога та отримати в нього паперовий рецепт на препарат інсуліну.
  2. У найближчі два дні завітати з паперовим рецептом до аптеки та отримати інсулін.

Ці кроки дозволять пацієнтам мати певний запас інсуліну у перші тижні жовтня і не залишились без потрібних ліків через те, що не встигли опанувати новий маршрут.

Наступний рецепт на інсулін буде вже виключно електронний. Перший електронний рецепт на інсулін виписує лікар-ендокринолог – обов’язково після створення індивідуального плану лікування для пацієнта та внесення його в електронну систему охорони здоров’я. Без створеного плану лікування пацієнт не зможе отримати електронний рецепт, і, відповідно, інсулін – безоплатно або з доплатою.

Міністерство охорони здоров’я України.