Визначення завдань та заходів програми громадського здоров'я Новоборівської ОТГ - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

«Визначення завдань та заходів програми громадського здоров’я Новоборівської ОТГ»

Такою була тема тренінгу, який відбувся 14 листопада 2019 року у смт Нова Борова, що в Хорошівському районі нашої області. Захід, до участі в роботі якого були запрошені представники органів місцевого самоврядування, лікарі та медсестри ПМСД, працівники бібліотечних та освітніх закладів району, було проведено у рамках реалізації субгранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні тренерами-фахівцями обласного центру громадського здоров’я Іриною Огійчук та Ліною Возною.

Одними з головних завдань тренінгу були ознайомлення жителів місцевої громади з базовими поняттями громадського здоров’я, його структурою та особливостями функціонування системи, формування розуміння ролі громад у системі громадського здоров’я, визначення основних проблем громадського здоров’я у даній ОТГ, а також спільне напрацювання завдань та заходів Програми громадського здоров’я у Новоборівській об’єднаній територіальній громаді.

У ході роботи тренінгу з повноваженнями органів місцевого самоврядування щодо створення безпечних умов проживання, виховання та навчання, забезпечення питною водою, захистом населення від інфекційних хвороб на території ОТГ, зокрема, аналізом якості питної води, присутніх ознайомив Іван Киричук, завідувач кафедри «Громадське здоров’я» Житомирського медичного інституту.

Усі учасники заходу залишились задоволеними результатами роботи тренінгу. Кожен почерпнув для себе багато корисної інформації та практичних навичок, які можна буде застосувати у подальшій роботі.

Результатом роботи тренінгу та роботи у групах стало спільне напрацювання завдань та заходів Програми громадського здоров’я Новоборівської ОТГ, намічено шляхи їх вирішення.