Відповіді на найпоширеніші питання про вакцинацію проти COVID-19 людей із хронічними захворюваннями - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

На зображенні може бути: текст

Які є обмеження щодо вакцинації людей проти COVID-19 людей з алергією в анамнезі?

Якщо ви знаєте, на що у вас алергія, ознайомтеся зі складом вакцини в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ України www.dec.gov.ua, на сайті vaccination.covid19.gov.ua та запитайте про нього в медпрацівників, які проводять вакцинацію.

На зображенні може бути: текст «що робити, якщо я не знаю, чи ε в мене алергя на щось зi складу вакцини? тяжка алергчна реакция на вакцину, така як анафлактичний шок, вкрай рдк.сна. вона може проявитися в перш секунди чи хвилини посля щеплення. саме тому вас попросять залишитись y пункт щеплення ще на пi̇в години, щоб y разі серйозно" алергчной реакци" (анафлактичного шоку) вам надали вчасну правильну медичну допомогу. контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua v акцинаця MIHICTEPCTBO охорони здоровя украйни»

Що робити, якщо я не знаю, чи є в мене алергія на щось зі складу вакцини?

Тяжка алергічна реакція на вакцину, така як анафілактичний шок, вкрай рідкісна. Вона може проявитися в пері секунди чи хвилини після щеплення. Саме тому вас попросять залишитися у пункті щеплення ще на пів години, щоб у разі серйозної алергічної реакції (анафілактичного шоку) вам надали вчасну і правильну медичну допомогу.

На зображенні може бути: текст «в в мене алергя на пилок чи пил. MeHi можна вакцинуватися проти COVID-19? так, можна. побутова чи сезонна алерг" не ε протипоказанням для вакцинаций взагал, зокрема проти COVID-19. люди 3 полнозом чи алергйним ринтом можуть вакцинуватися навi̇ть в перод загострення хвороби. контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua MIHICTEpCTBO охорони здоровя украйни вакцинаця ACOVID-19»

В мене алергія на пилок чи пил. Мені можна вакцинуватися проти COVID-19?

Так, можна.

Побутова чи сезонна алергії не є протипоказаннями для вакцинації взагалі, зокрема проти COVID-19.

Люди з полінозом чи алергійним ринітом можуть вакцинуватися навіть в період загострення хвороби.

На зображенні може бути: текст «чи можна вакцинувати людей 3 онкологчними хворобами? так. Taki люди в груп ризику можуть важко перехворити на COVID-19 або померти. вакцини не можуть спричинити захворювання навi̇ть на тлі имуносупрес, бо не ε живими "<повноцнними> врусами. BTİM, муносупреся може означати, що вакцинаця не матиме належного ефекту. попри це, якщо у вас буде шанс зробити щеплення, краще вакцинуватися, це шанс захиститися. контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua v закцинация COVID-19 MIHICTEpCTBO охорони доровя украйни»

Чи можна вакцинувати людей з онкологічними хворобами?

Так. Такі люди в групі ризику і можуть важко перехворіти на COVID-19 або померти. Вакцини не можуть спричинити захворювання навіть на тлі імуносупресіїї, бо не є живими “повноцінними” вірусами.

Втім, імуносупресія може означати, що вакцинація не матиме належного ефекту. Попри це, якщо у вас буде шанс зробити щеплення, краще вакцинуватися, це шанс захиститися. 

На зображенні може бути: текст «як вакцинують проти COVID-19 людей 3 автоймунними/ системними захворюваннями? застереження y випадку вакцинаций людей 3 муно- супресею пов'язани не безпекою (можливими реакцями на вакцину), ефективнстю вакцинаций для них. у таких людей мунна вi̇дповдь на вакцину може бути не оптимальною. незважаючи на це, людям муно- супресею рекомендуеться вакцинуватися вi̇д COVID-19. тим пацентам, якi̇ ще не отримують лкування, деал рекомендують отримати щеплення за два тижн до початку плановой муносупресивной терапі". контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua MIHICTEpCTBo охорони здоров'я украйни вакцинация ACOVID-19»

Як вакцинують проти COVID-19 людей з автоімунними/системними захворюваннями?

Застереження у випадку вакцинації людей з імуносупресією пов’язані не з безпекою (можливими реакціями на вакцину), а з ефективністю вакцинації для них.

У таких людей імунна відповідь на вакцину може бути не оптимальною. Незважаючи на це, людям з імуносупресією рекомендується вакцинуватися від COVID-19. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, в ідеалі рекомендують отримати щеплення за два тижні до початку планової імуносупресивної терапії. На зображенні може бути: текст «чи можна вакцинувати проти COVID-19 выл-позитивних людей? так, можна i треба. люди 3 вðл у груп ризику щодо тяжкого перебгу COVID-19. контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua v вакцинация iдCOVID-19 MIHICTEPCTBO охорони здоров'я украни»

Чи можна вакцинувати проти COVID-19 ВІЛ-позитивних людей?

Так, можна і треба.

Люди з ВІЛ у групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «чи можна робити щеплення проти COVID-19 людям 3 бронхальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, дабетом? вакцини вi̇д COVID якраз i покликан захистити людей 3 хрончними захво- рюваннями, якi̇ ризикують важко захворти на COVID-19 чи померти вi̇д ускладнень. тому IM необхдна ця вакцинация. контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua MIHICTEpCTBO охорони доровя украйни акцинация COVID-19»

Чи можна робити щеплення проти COVID-19 людям з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом?

Вакцини від COVID якраз і покликані захистити людей з хронічними захворюваннями, які ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Тому їм необхідна ця вакцинація.

На зображенні може бути: текст «як вакцинують проти COVID-19 людей 3 серйозними порушеннями згортання крові (коагулопатями)? для вакцинацй використовують тонку голку (розмр 23G або меншого розмру), псля введення вакцини сильно натискають на мсце введення (без тертя) протягом щонайменше 2 XB. паценту або членам CIM'ï, батькам обов'язково повдомляють про ризик розвитку гематоми вi̇д i̇н'екцё". контакт-центр: 800 60 20 19 vaccination.covid19.gov.ua MIHICTEPCTBO охорони доровя украйни вакцинаця cO ACOVID-19»

Як вакцинують проти COVID-19 людей з серйозними порушеннями згортання крові (коагулопатіями)?

Для вакцинації використовують тонку голку (розмір 23G або меншого розміру), після введення вакцини сильно натискають на місце введення (без тертя) протягом щонайменше 2 хв.

Пацієнту або членам сім’ї, батькам обов’язково повідомляють про ризик розвитку гематоми від ін’єкції.