Вакцинація від COVID-19: на Житомирщині розпочинається щеплення вакциною AstraZeneca-SKBio - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

26 квітня Житомирська область отримала нову партію вакцин від COVID-19 –1170 доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech (США спільно з Німеччиною) та 10800 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої SK Bioscience (Південна Корея).

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, щеплення вакциною AstraZeneca-SKBio проводитимуть у пунктах щеплення з 28 квітня. Протягом цього тижня планують використати 5370 доз.

27 квітня двом мобільним бригадам з вакцинації від COVID-19 видано 246 доз вакцини Comirnaty (Pfizer-BioNTech) для проведення вакцинації персоналу та підопічних Березівського та Довбиського психоневрологічних інтернатів Житомирської обласної ради.

 

Нагадаємо, що 23 квітня Україна отримала другу партію вакцин проти COVID-19 в рамках COVAX. ЮНІСЕФ спільно з ВООЗ доставили 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої SK Bioscience, Південна Корея.

 

Цю партію використають для вакцинації пріоритетних груп та людей віком 65+.

 

Як зазначив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій, вакцини AstraZeneca/Covishield та AstraZeneca-SKBio є ідентичними та взаємозамінними. Люди, які мають першу дозу щеплення Covishield, другу дозу отримають вакциною SkBio.

Імунолог наголосив, що вакцину SkBio вводять за тією ж схемою, як і CoviSheld. Дві дози з інтервалом у 12 тижнів.

Нагадаємо, що станом на 27 квітня від COVID-19 у Житомирській області вакциновано 19 746 осіб.

Пресслужба Житомирської ОДА.