Тренінг у Брусилові для фахівців первинної ланки - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

8 грудня 2020 року в КНП «Брусилівська лікарня» Брусилівської селищної ради в рамках реалізації проєкту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією в Україні відбувся тренінг на тему «Особливості проведення до- та післятестового консультування, проведення тестування швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити. Зниження стигми та дискримінації».

Тренером заходу виступила Вікторія Сенкевич, психолог кабінету довіри відділення профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІДом КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради. Також у роботі тренінгу взяла участь Олена Варваровська – завідувачка відділення для профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІДом КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради.

Фахівці первинної ланки Брусилівського району в ході роботи тренінгу вивчали питання, пов’язані з епідеміологічною ситуацією з ВІЛ/СНІДу в області та впливом тестування на поширення ВІЛ. Зокрема фахівці ЦПМСД мали можливість ознайомитись з інформацією щодо зменшення стигми та дискримінації, пов’язаних із ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику, включаючи людей, які живуть з ВІЛ, та людей, що вживають ін’єкційні наркотики, та залучення їх до тестування і лікування ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів.

Під час практичних занять фахівці первинної ланки медичної допомоги оволоділи методикою проведення до- та післятестового консультування, тестування швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити, освоїли методику навичок постановки швидких тестів. Таке тестування дає можливість зберегти конфіденційність результатів обстеження.

Як свідчить практика, подібна методика проведення тренінгу дозволяє учасникам не лише краще засвоїти інформацію, а й поліпшує техніку оволодіння практичними навичками.

Після завершення тренінгу учасники отримали сертифікати.

Обласний центр громадського здоров’я.