Розвиток регіональної системи громадського здоров'я: робоча зустріч

21 лютого 2020 року відбулася робоча зустріч учасників Проєкту “Розвиток регіональних систем громадського здоров’я” в рамках реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні. Учасниками зустрічі були фахівці обласного ЦГЗ, лабораторного центру, медичного спеціалізованого центру, інших закладів охорони здоров’я та завідувач кафедри громадського здоров’я Житомирського медичного інституту. Також були залучені програмні фахівці та консультант проєкту.

Участь у проєкті Житомирський обласний центр громадського здоров’я бере вже другий рік поспіль. У 2019-му професіоналами центру була розроблена заявка, яку і подали на участь у конкурсі. Деякий час по тому – вона виграла.

Основна тема та повна назва гранту: “Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу та МРТБ, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров’я“.

За час участі у проєкті центром було зроблено багато кроків на поліпшення ситуації з лікуванням ВІЛ та туберкульозу в області. Проводилися круглі столи, акції та флешмоби. Про все можна прочитати на сторінці центру у Фейсбуці.

Наразі діяльність обласного центру громадського здоров’я у проєкті продовжується. Під час робочої зустрічі були визначені наступні завдання:

  • сформувати підрозділ з імунізації та приєднати центри МіО ВІЛ та ТБ (центри моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу);
  • розробити та затвердити регіональну програму громадського здоров’я;
  • впровадити систему оцінки контролю та якості даних МІС (медичної інформаційної системи);
  • продовжувати впровадження заходів з інфекційного контролю та епіднагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги на регіональному рівні (локації: обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського, “Лікарня №1” Житомирської міської ради, обласний протитуберкульозний диспансер);
  • продовжувати співпрацю з ОТГ для локального розвитку громадського здоров’я
    тощо.

За підтримки Глобального фонду у 2020 році є можливість організувати адвокаційну кампанію в обласній раді щодо розвитку системи громадського здоров’я регіону. Також важливим є досягти консолідації розрізнених аналітичних ресурсів в області. Та повністю реалізувати на різних рівнях влади принцип “здоров’я в кожній політиці“.

Обласний центр громадського здоров’я.