Психічне здоров'я особистості. Скринінг психічних розладів - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

«Психічне здоров’я особистості. Скринінг психічних розладів»

Таку назву отримав тренінг, ініційований обласним центром громадського здоров’я, який відбувся 19 листопада 2019 року в центрі розвитку місцевого самоврядування, що розташований на вул. Михайлівській у Житомирі.

До участі у тренінгу були запрошені фахівці первинної медичної допомоги з лікувальних закладів області, а в якості спікерів виступили викладачі кафедри соціальної та практичної психології Житомирського держуніверситету ім. І.Франка. Їх основним завданням було ознайомити слухачів з базовими поняттями про критерії психічного здоров’я, методами скринінгу психічних розладів та наданням першої психологічної допомоги у практиці сімейного лікаря.

На початку роботи тренінгу зі вступним словом до учасників звернувся директор ОЦГЗ Олександр Зарицький, наголосивши на важливості теми психічного здоров’я у повсякденній практиці сімейних лікарів, зауваживши, що наразі проблеми з психічним здоров’ям значно поширеніші, ніж це прийнято вважати, але через суспільну стигму люди вкрай неохоче звертаються до фахівців по допомогу. Запровадженням таких навчань ОЦГЗ виступає в ролі партнера лікарів первинної ланки в частині реалізації вимог наказу МОЗ України № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», згідно з яким надання базових послуг у сфері психічного здоров’я інтегроване в систему первинної меддопомоги. Тож сімейний лікар, терапевт або педіатр мають навчитися розпізнавати розлади психічного здоров’я, за необхідності виконувати первинний збір інформації для переспрямування пацієнтів до вузьких спеціалістів.

У результаті роботи тренінгу та практичних занять кожен з учасників отримав багато корисної інформації щодо діагностики психологічного стану пацієнта, налагодження контакту з ним, щоб пацієнти не залишались сам на сам з проблемами, а завжди знали, куди звернутися за консультацією і фахівці первинної ланки допомогли їм у цьому. Також лікарів навчали, як самим протистояти щоденним життєвим стресам, аби уберегтись від емоційного вигорання.

По завершенні тренінгу всі учасники отримали сертифікати.