Профілі громадського здоров’я, як інструмент підвищення рівня здоров’я населення Житомирщини - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

22 червня 2021 року у залі Вченої Ради Житомирського медичного інституту відбулася пресконференція на тему «Профілі громадського здоров’я, як інструмент підвищення рівня здоров’я населення Житомирщини». До участі у заході долучилися регіональні фахівці з різних сфер охорони здоров’я та безпеки життєдіяльності. Відеозапис зустрічі: https://bit.ly/3zLMrue

Стан здоров’я населення є ключовим підходом для формування більшості стратегій, оскільки зміни робляться для людей і неможливі без людей. Наразі національний центр громадського здоров’я, вивчивши досвід Норвегії та в тісній співпраці з норвезьким інститутом громадського здоров’я, а також спільно з регіональними центрами громадського здоров’я розробив регіональні профілі громадського здоров’я. Вони дають системне бачення стану здоров’я населення, аналізуючи демографію, фактори ризику для здоров’я, екологію регіону, показники здоров’я.

Детальніше про регіональні профілі громадського здоров’я читайте за посиланням: https://bit.ly/3gT1Dgu

«Процеси трансформації суспільного життя, котрі відбуваються в Україні, потребують стратегічного підходу до їх планування та реалізації. При цьому не повинні нівелюватись регіональні особливості», – заначив у своєму виступі Олександр Зарицький, лікар-методист Житомирського обласного центру громадського здоров’я.

Також про стан вакцинації проти COVID-19 та зальну епідемічну ситуацію в області розповів Сергій Березовський, начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління реформ і розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Про ризики, які становить для населення регіону частка захворюваності  на цукровий діабет та послуги з лікування цієї недуги, якими безкоштовно забезпечує держава розповіла Вікторія Стаховська, експерт ДОЗ ОДА за напрямом «Ендокринологія», завідуюча ендокринологічним відділенням КУ «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського».

Частка населення у Житомирській області, що має проблеми із зайвою вагою, складає 28,5%. Це, а також методи профілактики надлишкової ваги у своєму виступі висвітлила Світлана Гаркуша, к.п.н., лікар-кардіолог кабінету корекції ліпідного спектру та лікування різних форм ожиріння і надлишкової ваги тіла КУ «Обласний медичний консультативно-ліагностичний центр» Житомирської обласної ради.

«На превеликий жаль, за п’ять місяців поточного року в Житомирській області зареєстровано 17 ВІЛ-інфікованих вагітних, в той час як у 2020 році було зареєстрованого всього 41 такий випадок», – такі дані у своєму виступі навела Олена Варваровська, завідуюча відділенням для профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІДом КНП «Обласний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради.

Про стан надання онкологічної допомоги жителям Житомирської області під час зустрічі розповів Тарас Волков, медичний директор (з організаційно-методичної роботи) КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.

Представлені теми є лише невеликою часткою серед усіх показників регіонального профілю громадського здоров’я. Наразі профіль висвітлює найкритичніші моменти в різних напрямах дослідження, а також включає в себе позитивні досягнення. У перспективі планується можливість розробляти подібні профілі до рівня районів та громад, визначати пріоритетні питання для регіонів та стежити за їх динамікою. Очікується, що регіональний профіль громадського здоров’я стане основою для формування широкого кола регіональних галузевих політик.

Обласний центр громадського здоров’я.