Пресконференція в онлайн-форматі до Європейського тижня імунізації. ФОТО - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

 

Щороку ми відзначаємо Європейський тиждень імунізації для підвищення обізнаності населення про важливість імунізації для запобігання захворювань та захисту життя. Вакцинація є одним з найбільш рентабельних медичних втручань та життєво важливим для досягнення оптимального стану здоров’я для всіх.
Саме з цією метою у рамках проведення Європейського тижня імунізації обласним центром громадського здоров’я 22 квітня 2020 року в онлайн-форматі було проведено пресконференцію, на яку були запрошені провідні фахівці галузі охорони здоров’я.

Про те, що тиждень імунізації проходить у рамках широкої просвітницької кампанії, головна мета якої — донесення інформації до населення стосовно вакцин та інфекцій, яких можна запобігти за допомогою щеплень, розповів Олександр Зарицький, директор обласного центру громадського здоров’я.

Виступ завідувачки амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №19 ЦПМСД Галини Перчик був присвячений імунізації в умовах пандемії COVID-19. Про планову вакцинацію дітей у період епідемічної загрози розповіла Оксана Лук’яненко, керівник групи експертів УОЗ ОДА за напрямом «Педіатрія», медичний директор (з організаційно-методичної роботи) ЖОДКЛ.

Анна Кухарук, лікар-педіатр, інфекціоніст, позаштатний експерт Національної служби здоров’я України за напрямом «Педіатрія», обласний координатор ГО «Батьки за вакцинацію» розповіла про вакцини та рекомендо вані щеплення, а зі станом забезпечення вакцинами у Житомирській області учасників онлайн-зустрічі ознайомив Сергій Березовський, заступник начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань УОЗ ОДА.

Головний акцент усіх спікерів було зроблено на тому, що відповідно до рекомендацій ВООЗ переривати рутинну імунізацію під час COVID-19 не можна, бо імунізація у тому числі є і питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення – усіх разом і кожного окремо – залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні.

 

Обласний центр громадського здоров’я.