Партнерство щодо впровадження вакцини проти грипу - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

Вперше в Україні розпочинає свою роботу трирічний проєкт «Партнерство щодо впровадження вакцини проти грипу» (PIVI).

PIVI співпрацює з різними країнами для оцінки і розвитку потенціалу для програм вакцинації проти грипу. Мета цієї організації – створити стійкі позитивні зміни в громадах та країнах світу. Також PIVI зарекомендувала себе завдяки тісній співпраці з CDC з метою надання технічної допомоги міністерствам охорони здоров’я різних країн у створенні політики щодо вакцинації проти грипу, підтримки оцінки та створення планів щодо подолання пандемії.

З 2013 року PIVI надала понад 4,2 мільйона доз вакцини проти грипу та/або технічну допомогу, працюючи у партнерстві з міністерствами охорони здоров’я у наступних кранах: Албанія, Вірменія, Кенія, Киргизстан, Молдова, Монголія та багатьох інших.

Пріоритетними групами при цьому були люди похилого віку, вагітні жінки, особи з хронічними захворюваннями, установи, в яких проживають люди похилого віку та люди з інвалідністю. Окрему групу при цьому становлять медичні працівники, як такі, що часто контактують з інфекційними захворюваннями, тож найбільше підлягають ризику ураження.

Житомирщина в рамках проєкту вже отримала 461 дозу вакцини Ваксігрип тетра, яка буде розподілена рівномірно серед  осіб з групи ризику – медичних працівників первинної ланки. Вакцинація їх розпочнеться уже з 22 лютого .

Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА, медичні працівники області висловлюють подяку PIVI за надану безкоштовно вакцину проти грипу та надіються на подальшу співпрацю.

Обласний центр громадського здоров’я.