Організація вакцинальної кампанії лікарями ПМД (ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ) - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

23 червня 2020 року пройшов онлайн-тренінг Житомирського обласного центру громадського здоров’я – «Організація вакцинальної кампанії лікарями ПМД». Участь у тренінгу на платформі ZOOM взяли працівники закладів охорони здоров’я Житомирської області та інших регіонів. Також відбувалася трансляція прямого ефіру тренінгу на фейсбук-сторінкці ОЦГЗ.

Захід відбувся за підтримки ГО «Батьки за вакцинацію» у Житомирі (зокрема, Анни Кухарук) та в рамках реалізації проєкту Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні під назвою «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров’я».

Тренерами виступили:

  • Федір Лапій, лікар дитячий інфекціоніст, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика, член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики;
  • Ірина Волошина, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО в ЗДМУ, національний тренер MhGAP та ICF ВООЗ в Україні, член правління ГО «Батьки за вакцинацію»;
  • Надія Дребот, лікар-консультант ВООЗ, педіатр-інфекціоніст вищої категорії кабінету інфекційних захворювань КДЦ КУ «Мелітопольська дитяча міська лікарня» Запорізької області, член правління ГО «Батьки за вакцинацію».

Вакцинопрофілактика в сучасних умовах реформування первинної, вторинної і третинної ланок медичної допомоги є одним з пріоритетних завдань. Саме тому під час тренінгу особливу увагу було приділено моделі екстреної профілактики вакцинокерованих інфекційних захворювань в осередках та алгоритмам взаємодії при передачі інформації про коло контактних осіб та вирішення практичних питань щодо проведення екстреної вакцинації контактних.

Тренери поділилися своїм досвідом і результатами комунікацій з медіаресурсами, органами місцевого самоврядування, участі в різнопланових заходах з донесенням інформації щодо важливості вакцинації. А також прикладами кейсів успішної вакцинації дітей і дорослих, які були проти щеплень і довго не вакцинували себе та дітей.

Учасників та слухачів тренінгу ознайомили з положеннями наказів МОЗ (№ 2070, 551, 595 та інші) та сучасними рекомендаціями, узгодженими з міжнародними настановами, щодо невеликої кількості протипоказань до проведення щеплень, у тому числі у період пандемії COVID-19.

Наостанок тренери спростували стереотипні уявлення та міфи щодо поєднання вакцин, термінів щеплень, дотримання графіків та відповіли на десятки запитань від учасників та слухачів тренінгу.

Обласний центр громадського здоров’я.