Онкопревенція: скринінг онкологічних захворювань у жінок (ТРЕНІНГ) - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

21 вересня 2020 року Житомирський обласний центр громадського здоров’я, в рамках реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, організував тренінг «Онкопревенція: скринінг онкологічних захворювань у жінок». До участі були запрошені сімейні лікарі, сімейні медсестри та акушерки районних та міських ЦПМСД Житомирської області.

На жаль, вже впродовж років у Житомирській області онкозахворюваність на другому місці серед причин смертності. Саме тому особливе значення мають регулярні заняття для лікарів первинної ланки задля ознайомленням із актуальним станом захворюваності населення області на злоякісні новоутворення, а особливо із сучасними підходами до скринінгу онкопаталогій в Україні та світі.

Слід пам’ятати, що найкращим засобом боротьби із злоякісними новоутвореннями є їх профілактика. На цьому не втомлюються наголошувати спеціалісти з онкозахворювань та саме цьому приділив увагу Василь Широкий, лікар-онкохірург мамологічного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради. Спеціаліст поділився досвідом та практичними рекомендаціями щодо ранньої діагностики раку молочної залози.

Окрім діагностики, дієвим засобом боротьби із онкозагрозою також є вакцинація, зокрема раку шийки матки. Про це та заходи програми «Репродуктивне здоров’я жіночого населення через профілактику раку шийки матки» на 2019-2021 роки розповіла Олена Мордюк, завідуюча обласним кабінетом патології шийки матки, лікар-онкогінеколог онкогінекологічного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.

«Якщо раніше онкозахворювання були характерні для дорослого населення, то сьогодні пацієнти, що мають злоякісні новоутворення стають все молодшими, інколи це навіть немовлята», – як розповідає Юрій Шевченко, лікар-онколог онкохірургічного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради. Також фахівець поділився практичними порадами щодо ранньої діагностики онкологічних захворювань шкіри та алгоритмом дій при їх виявлені.

Така зустріч (перша серед багатьох) стала для учасників тренінгу надзвичайно корисною в обох напрямках, адже самі вузькі спеціалісти отримали змогу дізнатися про «ситуацію на місцях» без посередництва та надали практичні рекомендації щодо тих чи інших випадків. Такі прямі контакти будуть вкрай корисними для ефективного лікування пацієнтів, як зауважили присутні сімейні лікарі.

Обласний центр громадського здоров’я.