Наших партнерів побільшало - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

2 червня 2020 року в онлайн-форматі відбулась пресконференція на тему «Розширення міжгалузевих комунікативних зв’язків задля розвитку регіональної системи громадського здоров’я. Об’єднання зусиль для збереження психічного здоров’я населення Житомирщини», організована обласним центром громадського здоров’я.

Реалізація в повному обсязі політики у сфері громадського здоров’я неможлива лише силами одного органу чи установи, без налагодження партнерства, без об’єднання зусиль і ресурсів зацікавлених сторін. Обласний центр громадського здоров’я завжди готовий до партнерства і до співпраці. Про це йшлося у виступі директора КНП «Обласний центр громадського здоров’я» Олександра Зарицького. Одним із таких наших нових комунікаційних проєктів став обласний інформаційно-просвітницький літературно-мистецький онлайн-конкурс «Мистецькі джерела психічного здоров’я Житомирщини», організований спільно з управлінням охорони здоров’я Житомирської ОДА, психологічною службою ЛПЗ області та благодійним фондом «Сім’я» до Дня психічного здоров’я, участь у якому взяли (якщо враховувати і колективні роботи) понад 500 жителів області, а це є дуже цінним для розвитку регіональної системи громадського здоров’я та налагодження партнерства! Адже за однією творчою роботою стоїть великий колектив, наприклад, Новоград-Волинського медичного коледжу, Народицької селищної бібліотеки, музичної школи №4 ім. Лесі Українки м. Житомира, НВК № 25 м. Житомира тощо. Кожну дитину підтримують батьки, педагоги, тренери. Тож головною метою конкурсу було – привернути увагу громадськості до питань збереження громадського здоров’я Житомирщини, зокрема, до покращення психічного здоров’я засобами мистецтва.

Усі ми розуміємо, чому у наш час приділяється така значна увага збереженню психічного здоров’я, особливо в умовах вимушеного перебування населення на карантині. Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства.

На важливості збереження психічного здоров’я населення та необхідності зняття психоемоційної напруги шляхом творчої реалізації наголошували у своїх виступах Вікторія Сенкевич, координатор УОЗ ОДА за напрямом «Медична психологія», психолог кабінету довіри КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради та Тетяна Осіпович, координатор УОЗ ОДА за напрямом «Дитяча психологія», психолог КНП «Обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради.

Журі, до складу якого входили відомі експерти у своїй професійній галузі, підбили результати конкурсу «Мистецькі джерела психічного здоров’я», тож по завершенні пресконференції імена переможців оголосила Олена Хачатрян, засновник благодійного фонду «Сім’я» (з кращими роботами учасників можна буде ознайомитись на сайті ОЦГЗ). Обласний центр громадського здоров’я висловлює подяку всім учасникам конкурсу «Мистецькі джерела психічного здоров’я Житомирщини», членам журі, всім тим, хто проводив організаційну та підготовчу роботу.

Усі заходи, які проводить обласний центр громадського здоров’я, спрямовані на зміцнення здоров’я, запобігання хворобам, покращення якості та збільшення тривалості життя для всіх і кожного. Маємо пам’ятати, що інвестувати в збереження здоров’я значно результативніше та дешевше, аніж витрачати кошти на лікування.

Обласний центр громадського здоров’я.