На Житомирщині стартував Європейський тиждень тестування - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

20 листопада 2020 року стартував Європейський тиждень тестування. Це міжнародна акція, яка проходить двічі на рік вже 8-рік поспіль. Її мета – привернути увагу людей до таких небезпечних захворювань, як ВІЛ та вірусних гепатитів В і С, а також протестувати якомога більше людей на ці захворювання. 

У рамках Європейського тижня тестування обласний центр громадського здоров’я ініціював акцію, під час якої можна анонімно та безкоштовно усім бажаючим пройти тестування швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити.

Близько 1 мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С, ще 60 тисяч не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. У Житомирській області зареєстровано 3496 осіб, що мають ВІЛ-інфекцію. Лише за 2019 рік було виявлено 448 нових випадків.

Нині в області зареєстровано 1226 людей, хворих на гепатит С, і 352 пацієнти, що мають вірусний гепатит В.

Наразі ВІЛ вилікувати повністю неможливо. Натомість сучасна АРВ-терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. На жаль, багато людей і досі вірять, що ВІЛ – це смертний вирок і не приймають лікування, тож у Житомирській області лікуванням охоплено лише 70 відсотків від тих, хто його потребує.

Про це 23 листопада під час прес-брифінгу, організованого з нагоди Європейського тижня тестування, представникам засобів масової інформації розповіли спікери: Ліна Возна – завідуюча відділу неінфекційних захворювань КНП «Обласний центр громадського здоров’я», Вікторія Сенкевич, психолог кабінету довіри відділення профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІДом КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» та Олександр Климченко  – соціальний працівник ГО «Перспектива».

23 листопада тестування проводилось в КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини». У перший день тестування пройшли 99 осіб – 51 на гепатит С і 48 – на ВІЛ. Жодного позитивного тесту при цьому виявлено не було.

В усі інші дні, з 24 листопада до завершення акції тестування можна буде пройти в холі поліклініки КНП «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського».

Пам’ятайте! Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус буде виявлено, тим раніше людина розпочне лікування.

Висловлюємо  вдячність за проведення тестування Ганні Піцань –  завідувачці відділення «Клініка дружня до молоді” КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека», лікарю загальної практики-сімейному лікарю, а також висловлюємо велику подяку за співпрацю КНП «Обласний центр спортивної медицини» і поліклініці КНП «Обласна клінічна лікарня» і ГО «Перспектива».

Обласний центр громадського здоров’я.