На Житомирщині стартував челендж #НАСТАВ_ЧАС
 
Разом із тим 11 березня 2020 року у рамках реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні лікарями відділу промоції здорового способу життя обласного центру громадського здоров’я проведено навчання слухачів циклу «Медсестри загальної практики-сімейної медицини (спеціалізація)» відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський медичний інститут». Актуальними питаннями громадського здоров’я, практичним досвідом формування здорового способу життя поділилися із слухачами циклу фахівці-практики.
 
Про профілактику шкідливих звичок та негативних явищ у молодіжному середовищі поінформував присутніх Андрій Слука, лікар-методист відділу промоції ЗСЖ.
 
Роль медсестри загальної практики-сімейної медицини в розвитку системи громадського здоров’я надзвичайно. Особливу увагу на це у своїй презентації звернула Ліна Возна, завідуюча відділом медичної статистики та аналітики ОЦГЗ.
 
Олександр Близнюк, медичний директор обласного протитуберкульозного диспансеру поділився з учасниками семінару практичним досвідом профілактики туберкульозу в області. Він наголосив, що коли людина своєчасно звертається до лікаря, проходить повний курс лікування, дотримується усіх медичних рекомендацій, є вмотивованою і хоче завершити курс лікування – вона стає абсолютно здоровим та повноцінним членом суспільства.

«Настав час!»

Під таким гаслом в Україні з 10 березня по 10 квітня проходить місячник боротьби з туберкульозом. Акції та заходи будуть спрямовані на підвищення рівня освіченості населення з питань профілактики цього захворювання. Про це повідомила учасників семінару Світлана Ходаківська, лікар-методист відділу промоції ЗСЖ.
Визначене у 2020 році ВООЗ гасло Всесвітнього дня та місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз спонукає до мобілізації на всіх рівнях. Настав час виявляти й лікувати приховану інфекцію, посилювати освіту та обізнаність медичних працівників, настав час говорити, настав час припинити стигму!
По завершенню семінару з ініціативи Житомирського обласного центру громадського здоров’я та обласного протитуберкульозного диспансеру за підтримки обласного медичного центру спортивної медицини стартував челендж #НАСТАВ_ЧАС у рамках місячника боротьби з туберкульозом, тож усі учасники заходу мали змогу приєднатися до нього.
 
Запрошуємо працівників закладів охорони здоров’я, медичних навчальних закладів та всіх охочих підхопити та продовжити челендж #НАСТАВ_ЧАС.
Щоб підтримати ініціативу, учасникам необхідно сфотографуватися із роздрукованим, написаним від руки чи намальованим гаслом «НАСТАВ ЧАС!» у руках і розмістити фото у соціальних мережах (Facebook, Instagram, Twitter тощо) та на сайтах закладів з хештегом челенджу #НАСТАВ_ЧАС.
Також просимо надсилати фотозвіт про участь у челенджі на електронну пошту відділу зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю ОЦГЗ pressdoz@gmail.com для розміщення на обласних інтернет-ресурсах.
Зупинимо туберкульоз разом!
Обласний центр громадського здоров’я.