Мобільна дитяча точка «СПІЛЬНО» в Житомирі - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

Вже 2 місяці в місті Житомирі на Новому бульварі за ініціативою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), ГО Frome Ukraine діє мобільна дитяча точка «СПІЛЬНО». Тут родинам з дітьми допомагають адаптуватись до нинішніх складних умов воєнного часу. Для малечі організовують різноманітні ігри, майстер-класи, заняття з арттерапії, руханки, розважальні програми з аніматорами. Поки діти розважаються, спілкуються одне з одним, батьки можуть отримати юридичні, медичні, психологічні консультації, допомогу у вирішенні соціальних питань. Графік роботи намету «СПІЛЬНО» – щодня з 10:00 до 19:00, всі послуги, активності є безкоштовними.

У команді мобільної дитячої точки працюють і житомирські лікарі. Педіатри за бажанням батьків можуть провести огляд дитини, перевірити стан її здоров’я, за потреби перенаправлять у медичні заклади для подальшого обстеження і лікування, при необхідності нададуть невідкладну меддопомогу на локації. Проводять лікарі і профілактичну роботу – роз’яснюють, як зміцнити здоров’я, запобігти тим чи іншим захворюванням. Інформацію про час прийому лікарів, розклад заходів у наметі можна дізнатись на телеграм-каналі СПІЛЬНО | UNICEF Житомир (t.me/unicefspilnozhitomir), там же розміщено багато корисної інформації про збереження здоров’я, правильне харчування, імунізацію, психологію дитини тощо.

Марина Савенець, лікар-педіатр КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ЖМР, надає у мобільній дитячій точці консультації з вакцинації.

«До нас можуть звернутись і житомиряни, і внутрішньо переміщені особи, які покинули свої домівки через повномасштабну війну і тепер проживають у нашому місті. Часом навіть люди, просто проходячи поруч, можуть зацікавитись і зайти в намет. Ми раді допомогти всім.

Приємно відзначити, що більшість батьків, які приходять у мобільну дитячу точку «СПІЛЬНО». цікавляться питаннями вакцинації, бо розуміють, як важливо сьогодні захистити дітей від можливих захворювань та їхніх ускладнень, – розповідає Марина Володимирівна. – Я пояснюю їм, які щеплення необхідно зробити залежно від віку дитини, які вакцинації рекомендують проводити дорослим, в які медичні заклади вони можуть звернутись. Якщо були втрачені документи (медичні картки, записи про щеплення, результати обстежень тощо), консультуємо, як можна їх поновити, розповідаємо, які медичні послуги надаються безкоштовно.

Хочу зауважити, що батькам, щоб мати сили турбуватись про дітей, потрібно стежити за своїм здоров’ям, піклуватись і про самих себе. Для них важливо якось відволікатись від тривожних думок, емоційно перезавантажуватись. Працюючи у точці, помітила, що багато хто з дорослих, навіть просто поспілкувавшись, вже відчуває полегшення. Звісно, при потребі, вони можуть звернутись до психолога, який періодично проводить тут консультації і навіть тренінги зі стресостійкості. У нас є інформаційні матеріали про те, як впоратись зі стресом, як пояснити дитині, що таке війна, як поводитись у тих чи інших ситуаціях.

Головна мета нашої роботи – повернути малечі дитинство. І коли бачиш їхні усмішки, радісний блиск в очах, щирі емоції – це окриляє, додає віри в краще майбутнє».

Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики