Круглий стіл «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19" - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики
13 жовтня у м. Житомирі відбувся круглий стіл «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».
Наразі Житомирська область демонструє показники вакцинації проти COVID-19 серед пріоритетних груп дещо вищі за загальноукраїнські. Так, у категорії освітян в області щеплено однією дозою 83,8%, двома дозами – 61% (усього по Україні 79,5% та 60% відповідно).
Охоплення щепленнями категорії медиків на Житомирщині складає 94% першою дозою, та 73% другою дозою. В Україні в категорії медиків ці показники 81% та 64% відповідно.
Серед людей у віці 60+ у Житомирській області щеплено першою дозою 23,1%, двома дозами 19%. Загалом, по Україні 22,1% та 18,4% відповідно.
Серед госпіталізованих внаслідок COVID-19 лише 5,5% осіб вакцинованих, і у цих пацієнтів легкі форми. Серед померлих внаслідок COVID-19 жоден не був вакцинованим.
Учасники круглого столу дійшли згоди, що необхідно особливу увагу приділяти інформаційній політиці. Вони закликали усі органи влади, громадськість та ЗМІ забезпечити доступність доказової інформації про вакцину проти COVID-19 для кожного громадянина, особливо для людей похилого віку. Зокрема, модератор заходу Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію», запропонував керівництву області організувати зустріч з власниками ЗМІ щодо представлення інформації про хворобу та вакцинацію. Він зазначив, що навіть одне некоректне повідомлення ЗМІ може звести нанівець кропітку роботу щодо охоплення вакцинацією.
Круглий стіл відбувся в рамках адвокаційної кампанії World Health Organization Ukraine у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України, Громадською спілкою «Коаліція за вакцинацію» за підтримки European Union in Ukraine. Адвокаційна кампанія спрямована на покращення інформованості серед пріоритетних груп населення щодо вакцинації від COVID-19 і створення додаткових можливостей для досягнення високих охоплень серед медичних працівників і літнього населення.
Запис круглого столу за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=hIgWSgx6MZI
ГС “Коаліція за вакцинацію”.