Дискусійний клуб для медиків Житомирщини: вакцинація від COVID-19 - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

17 серпня 2021 року у Житомирській області розпочалася серія зустрічей дискусійного клубу з головними лікарями регіону, лікарями та медсестрами щодо вакцинації від COVID-19. Організатором зустрічей виступили проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

У форматі відкритих дискусій спікери заходів надають актуальну та достовірну інформацію про вакцинацію від COVID-19, спростовують існуючі міфи щодо вакцин, котрі використовуються в Україні, та роз’яснюють важливість процесу вакцинації медичних працівників від COVID-19 в питанні імунізації населення.

Перша зустріч дискусійного клубу відбулася у Житомирському медичному інституті із засідання дискусійного клубу, на яке були запрошені керівники спеціалізованих закладів.

На початку засідання до учасників звернувся Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України, який наголосив на важливості як вакцинації медичних працівників, так і на їх ролі лідерів думок у роботі з населенням.

Враховуючи, що система охорони в Україні в умовах епідемії COVID-19 зазнає постійного випробовування на міцність, а медичні працівники є її основним ресурсом, необхідно першочергово забезпечити саме їх захист від хвороби. Єдиним дієвим засобом профілактики COVID-19 залишається вакцинація.

У ході заходу побудовано дискусію із медичними працівниками стосовно існуючих страхів та побоювань, котрі стримують від вакцинації проти COVID-19. Створено платформу для діалогу з питань вакцинації від COVID-19 між представниками закладів охорони здоров’я та представниками національної та регіональної влади.

Спікерами заходу стали: Федір Лапій – голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та Вікторія Івчук – директорка КНП «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Станишівської сільської ради.

Наступна зустріч відбулася цього ж дня в Житомирському обласному перенатальному центрі, де ключовим питанням дискусії стала вакцинація майбутніх матерів

Також команда дискусійного клубу днями планує зустрітися з медиками Бердичева та Чуднова.

Пресцентр ОІАЦМС.