Акція до Всесвітнього дня боротьби проти діабету - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

Подія відбулася 12 листопада 2019 року в консультативно-діагностичній поліклініці Обласна Клінічна Лікарня Ім ОФ Гербачевського.

Про мету акції розповіла експерт Управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації за напрямом «Ендокринологія», зав.ендокринологічним відділенням Житомирської ОКЛ ім.О.Ф.Гербачевського Вікторія Стаховська:

«Лише половина хворих знає, що у них #цукровийдіабет. З них тільки 50% отримують лікування, але при цьому лише половина досягає мети лікування – компенсації цукрового діабету і забезпечення оптимального рівня життя. Тому наше основне завдання – вчасно виявити це захворювання серед людей, які до нас звернулись. А тим, хто хворіє, призначити відповідне лікування і мотивувати їх до самоконтролю захворювання, щоб звести до мінімуму розвиток ускладнень. Сподіваємось, що наші акції, які ми проводимо вже понад 10 років поспіль, стануть запорукою досягнення такого результату.»

Всього під час проведення акції:
👉 рівень глюкози в крові виміряли 307 особам (234 жінкам та 73 чоловікам);
👉 підвищений рівень глюкози крові виявлено у 46 осіб (37 жінок та 9 чоловіків), з них 33 хворіли на цукровий діабет на момент обстеження; 13 осіб вперше дізнались про наявність у них цукрового діабету.
Усі вони направлені на консультації до лікарів-ендокринологів для отримання відповідних рекомендацій фахівців.

Ця #акція – ще один привід переглянути свій спосіб життя, адже запобігти розвитку цукрового діабету допоможуть прості заходи:
 раціональне харчування,
 фізична активність,
 відмова від шкідливих звичок,
 регулярні профілактичні медогляди.