9-15 листопада 2020 року – Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

Щорічні Тижні безпеки дорожнього руху в Україні (ТБДР) проводяться на виконання рішень Генасамблеї ООН у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020, Державної Стратегії та Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 р. Заходи ТБДР проходять двічі на рік за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, Уряду України, органів місцевого самоврядування. Координаторами проведення заходів є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія) та Моторним (транспортним) страховим бюро України.

Тиждень безпеки дорожнього руху покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах, підвищення обізнаності населення щодо правил поведінки на дорозі, а також має на меті напрацювати фахові рішення стосовно шляхів та заходів з підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

За даними Мінінфраструктури, на сьогодні в Україні рівень смертності і травматизму внаслідок ДТП є дуже високим, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким, про що в своїх звітах підкреслювали експерти ВООЗ, Світового банку та інших міжнародних інституцій. За 2019 рік у нашій країні зареєстровано понад 160,6 тис. ДТП з потерпілими, в яких загинуло 3,4 тис. і травмовано 32,7 тис. осіб. Минулого року зафіксовано зростання кількості ДТП та травмованих у них осіб на 6,4% у порівнянні з 2018 роком.

За показниками аварійності та наслідків ДТП, зазначає відомство, Україна є одним з лідерів серед європейських країн. Так, у середньому в країнах – членах ЄС на 100 тис. жителів припадає 5% загиблих у ДТП, тоді як в Україні такий показник становить (за даними 2019 року) 8,22%.

21 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив нову Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року. Її метою є зниження рівня смертності та травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод як мінімум на 30% до 2024 року і на 50% до 2030 року, зменшення ступеня тяжкості наслідків ДТП для учасників дорожнього руху, зниження соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму, впровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху.

Також одним із пунктів Cтратегії передбачено впровадження довготривалої масштабної кампанії, покликаної суттєво змінити рівень ставлення суспільства до безпеки руху.

Вирішення проблеми буде здійснюватися шляхом впровадження сучасних вимог і технологій, які охоплюють всі ключові аспекти безпеки дорожнього руху, зокрема людський фактор, дорожню інфраструктуру, конструкційну безпеку транспортних засобів тощо.

Відзначається, що принципи, записані у зазначеній стратегії, базуються на засадах Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабміну від 30 травня 2018 року.

З повним текстом Стратегії можно ознайомитись за посиланням:

 https://phczt.org.ua/dokumenty

Обласний центр громадського здоров’я.