7 квітня – Всесвітній день здоров’я-2022: імунітет в умовах війни - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

Високий рівень стресу, застуда та проблеми з диханням, проблеми з травленням, небезпека інфекцій та постійна втома можуть становити значну загрозу вашому імунітету. Під час постійної загрози обстрілів, виття сирен та в умовах евакуації багатьох з цих факторів ризики буває неможливо уникнути. Так само, як захисники цілодобово боронять нашу країну, імунна система організму так само працює цілодобово, щоб захистити наше тіло від різних захворювань та інших факторів навколишнього середовища. Тож варто його підтримувати його у цьому.

Імунна система людини відіграє важливу роль у боротьбі зі шкідливими бактеріями та запобіганню небезпечним змінам в організмі, що викликають захворювання. Людина зі слабкою імунною системою може часто хворіти, бути більш схильною до інфекцій, ніж оточуючі. У людини з низьким імунітетом також можуть спостерігатися аутоімунні розлади, анемія, пневмонія, бронхіт, шкірні інфекції, проблеми з травленням, а також затримка росту і розвитку.

Однією з причин поганого імунітету є стресові для організму події, які можуть позначитися на вашому здоров’ї. Куріння, алкоголь, неправильне харчування, інфекції, лікування раку, ВІЛ або СНІД можуть бути ще однією причиною порушення імунної системи. Через ці або інші фактори наша імунна система послаблюється. Необхідно стежити за реакціями, не притаманними вашому організму. Постійний пригнічений стан, втома, часті застуди та проблеми із диханням, з кишечником, шкірні висипання, затримка росту та розвитку (у дітей), сприйнятливість до інфекцій, травми чи рани загоюються довше, ніж зазвичай – усі ці ознаки можуть бути ознаками ослабленого імунітету.

❓Як підвищити імунітет?❓

Увага до власного організму та турбота про нього допоможуть зберегти вашу імунну систему сильною та здоровою. Для цього важливо мати насичене та збалансоване харчування, що за найкращих умов повинно включати усі необхідні поживні речовини, такі як вітаміни А, вітамін С, вітамін В та інші макро- та мікроелементи. Варто також зменшити споживання цукру, підтримувати на належному рівні водний баланс, регулярно виконувати фізичні вправи та намагатись забезпечувати організму повноцінний відпочинок.

Пресцентр ОАІЦМС.