В Житомирі проти COVID-19 проведено перші щеплення - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

24 лютого у Житомирі у КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради почали вакцинувати першою дозою вакцини AstraZeneca (Covishield) лікарів, що надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію.

Першим лікарем в області, якому ввели вакцину Oxford/AstraZeneca став – завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Василь Шутенко.

«Я хоч і лікар, але боюсь ін’єкцій, однак ніякого болю, ніяких надзвичайних (відчуттів) ні для мене, ні в колективу, хто щеплювався. Всі йшли з посмішкою, бо цілий день чекали, коли цей момент настане, і чекали, що будемо першими. Все відбулося і все нормально», – поділився Василь Шутенко.

Житомирська область отримала 17 300 вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield). Першими будуть вакциновані понад 900 медиків, що працюють з хворими на COVID-19. Загалом на першому етапі планується вакцинувати понад 3 600 жителів Житомирської області. Вакцинація є добровільною та безоплатною.

Маршрути бригад із вакцинації розписані таким чином, щоб здійснити щеплення усіх бажаючих представників пріоритетних груп (медпрацівники, що працюють з COVID-19, соціальні працівники та люди, що перебувають у спеціалізованих закладах та військовослужбовці, що беруть участь в АТО/ООС) на території області та через місяць повернутися до перших вакцинованих для введення другої дози вакцини.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, лікарі мобільних бригад пройшли відповідне навчання з імунізації від COVID-19 вакцинами від Pfizer/BioNTech та AstraZeneca. Враховуючи, що ці вакцини вимагають різних умов зберігання та логістики, одна частина мобільних бригад з кожної області вивчила спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша – з AstraZeneca.

Нагадаємо, усі щеплення проти COVID-19 в Україні є добровільними й безоплатними.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/.

Обласний центр громадського здоров’я.