28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

Впроваджений 2010 року на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я на честь народженого в цей день лауреата Нобелівської премії професора Баруха Самюеля Блумберга, який відкрив вірус гепатиту В і розробив першу вакцину проти гепатиту В.

Тема 2021 року «Гепатит не може чекати» підкреслює актуальність зусиль, необхідних для усунення гепатиту як загрози здоров’ю населення до 2030 року. Кожні 30 секунд у світі одна людина помирає від хвороби, пов’язаної з гепатитом. Тому не можна відкладати боротьбу з вірусними гепатитами навіть у кризовій ситуації, викликаній поширенням COVID-19.

Гепатит – потенційно небезпечне для життя інфекційне захворювання печінки. Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Найбільш поширеними та небезпечними є гепатити B і C, які призводять до розвитку хронічного запалення печінки і є однією з головних причин цирозу та раку печінки.

У Європейському регіоні ВООЗ, включаючи Україну, 14 мільйонів людей живуть з гепатитом В і 12 мільйонів – з гепатитом С.

Ефективною профілактикою гепатиту В є вакцинація. Вакцина від гепатиту В доступна в Україні та переважній більшості країн Європейського регіону ВООЗ.

Від гепатиту С наразі не існує вакцини, однак гепатит С виліковний. Сучасне лікування, переважно, триває три місяці та є ефективним майже у 100% випадків. Першим кроком до перемоги над гепатитом С, є просте обстеження на гепатит.

Періодичне тестування на вірусні гепатити слід зробити правилом. Передусім варто звертатися до сімейного лікаря, який може провести швидке тестування та у разі позитивного результату направити до вузькопрофільного спеціаліста.

Обласний центр громадського здоров’я.