20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози - Житомирський обласний центр громадського здоров'я

Як і в усьому світі, рак молочної залози (РМЗ) в Україні у структурі онкопатології жінок посідає перше місце, однак хворіють на цю недугу і чоловіки.

За даними Національного канцер-реєстру України, минулого року у Житомирській області було зареєстровано 404 випадки захворювання на злоякісні новоутворення молочної залози, з них один – у чоловіка. У 19,6% хворих РМЗ був виявлений на III стадії захворювання, а у 13,7% – на ІV стадії.

Слід пам’ятати, що саме рання діагностика дає можливість вчасно розпочати лікування й досягнути його гарних результатів. Так, серед жінок, у яких захворювання виявлено на І стадії, виліковуються 95%, на ІІ стадії – 80%, на ІІІ стадії – 50%.

Як зазначає завідувач мамологічного відділення Житомирського обласного онкологічного диспансеру Дмитро Гуля, ризик захворіти на РМЗ зростає з віком, хоча, на жаль, наразі онкопатологія грудних залоз все частіше виявляється й у молодих жінок. До факторів ризику, які підвищують ймовірність захворювання, також належать наявність раку молочної залози у близьких родичів, ранній початок менструального циклу, пізні перші пологи, переривання вагітності, пізня менопауза, куріння, ожиріння тощо.

Для запобігання захворюванню на РМЗ слід щомісяця проводити самообстеження молочних залоз, вчасно проходити огляд у лікаря. Жінкам віком від 40 років потрібно проходити мамографічне обстеження раз на 1-2 роки.

Зменшити ризик розвитку РМЗ допоможуть здорові звички:

  • підтримуйте нормальну вагу тіла;
  • будьте фізично активними;
  • їжте фрукти та овочі;
  • не куріть;
  • обмежте вживання алкоголю.

Обласний центр громадського здоров’я.