17 випадків грипу зареєстровано протягом останніх трьох тижнів в Житомирській області

 

Протягом останніх трьох тижнів в Житомирській області зареєстровано 17 випадків лабораторно підтвердженого грипу

Протягом останніх трьох тижнів в Житомирській області зареєстровано 17 випадків лабораторно підтвердженого грипу – у мазках із зіва визначено вірус грипу А (H1N1) пандемічний. На жаль, 2 хворих в місті Житомирі померли. Хворі звернулись за меддопомогою в дуже тяжкому стані. Проти грипу не щеплювались.

В Житомирській області, як і в цілому по Україні, активність вірусу грипу та ГРВІ перебуває на неепідемічному рівні. Проте за перші тижні поточного року в регіоні відмічається ріст захворюваності.

В області за медичною допомогою з приводу захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції звернулось 4767 осіб, що на 351 хворого (7,9%) більше ніж за попередній тиждень, інтенсивний показник 390,4 на 100 тис. населення, що на 32% нижче епідемічного порогу (574,5 на 100 тис.).

Зростання захворюваності відбулося за рахунок дорослого населення. За другий тиждень року захворіло 1782 чол. що на 357 хворих більше ніж за попередній тиждень. Захворіло 2985 дітей, що на 6 хворих дітей менше ніж за попередній тиждень. Найвищі показники захворюваності серед дітей до 4-х років – 1948,1 на 100 тис. дітей даної вікової групи.” – повідомляє Житомирський обласний лабораторний центр.

Нагадуємо, що для запобігання зараження:

  • необхідне часте миття рук з милом,
  • вологе прибирання поверхонь,
  • користування одноразовими носовими хустинками, які після використання слід одразу ж викинути.

Але найкраща профілактика грипу — щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип і ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

Наразі в області проти грипу щеплено 2625 осіб з груп ризику, в тому числі за останній тиждень 276 осіб. Найбільша кількість щеплених в місті Житомирі – 562 особи, місті Бердичеві – 241, Коростишівському районі – 225, Новоград-Волинському – 192 особи. Жодної людини не щеплено в Коростенському та Ружинському районах.

За перших симптомів обов’язково звертайтеся до лікаря.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але є набагато небезпечнішим.

Симптоми:

  • раптовий початок хвороби;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах та суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і діарея.

Житомирський обласний центр громадського здоров’я.