14 червня - Всесвітній день донора крові - Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики

З цієї нагоди в конференц-залі департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА відбулася пресконференція, присвячена обговоренню стану донорства крові та її компонентів в нашій області в період річної пандемії COVID-19 та популяризації корпоративного донорства крові. Обласний центр громадського здоров’я вже не вперше виступає в ролі партнера обласного центру крові та висловлює велику подяку усім донорам за їхній внесок у порятунок життів та підтримку громадського здоров’я наших жителів.

Цьогоріч гасло Всесвітнього дня донора – «Здавайте кров, нехай в світі пульсує життя». За традицією перед початком пресконференції вшанували тих, хто дарує надію на життя, краще майбутнє та віру в добро.

Захід проходив в онлайн і офлайн форматах, тож пресконференцію з нагоди Дня донора відкрила Наталія Остапченко, заступник голови Житомирської ОДА, наголосивши на  важливості донорства та зауваживши, що добровільна здача крові – вчинок, гідний поваги.

За словами т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Світлани Мошківської, потреба в крові існує завжди і неможливо передбачити, потреба якої групи крові буде завтра найбільшою, так як аварії, операції та пологи є щодня.

Загалом по області упродовж року здійснено 9631 донацій крові та її компонентів, в закладах охорони здоров’я проведено 11593 гемотрансфузій компонентів, у тому числі:

  • реанімаційні відділення використали 39.9 % еритроцитів та 60,7% плазми;
  • терапевтичні відділення – 65,1 тромбоцитів, 31,6 еритроцитів та плазми;
  • акушерсько-гінекологічні відділення – 28,5 тромбоцитів та 7,8 еритроцитів.

Пацієнти всіх лікарень сподіваються на активність громадськості в розвитку добровільного безоплатного донорства крові та її компонентів на Житомирщині.

В Житомирській області почесне звання «Почесний донор СРСР» та звання «Почесний донор України» мають понад 2000 осіб, удостоєні звання «Заслужений донор України» – 4 людини, один серед них у 2020 році.

У 2021 році «Почесний донор України» в Житомирській області здобули  5 чоловік, один серед них – у м.Житомир.

Спільно з КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради висловлюємо подяку людям, які добровільно і безоплатно здають свою кров, необхідну для порятунку людських життів і закликаємо усіх долучатися до донорського руху.

Обласний центр громадського здоров’я.